Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Darbo laikas
Darbo laikas
09.00-19.00
Turite klausimų?
Mobilus telefonas
+370 606 13853

Burnos higiena

Asmeninė burnos higiena, yra neatskiriama šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalis. Kraujuojančios ir skausmingos dantenos, gaivumo stoka, blogas burnos kvapas, tai požymiai, kad asmeninė burnos higiena yra nepilnavertė. Bakterijos dauginasi kietose ir minkštose dantų apnašose. Jos paverčia cukrų ir kitus angliavandenius į rūgštis, kurios ardo dantų struktūrą. Dėl to gali atsirasti gingivitas, kuris vėliau perauga į periodontitą. Norint viso to išvengti, nepakanka dantis valytis su dantų šepetėliu, dantų tarpus su siūlu ar tarpdančių šepetėliu- būtina profesionali burnos higiena.

Prieš bet kokią dantų gydymo ar balinimo procedūrą pirmiausia būtina pašalinti apnašą ir akmenis. Kiekvienam pacientui, nepriklausomai nuo jo burnos ertmės būklės, pas burnos higienistą rekomenduojama apsilankyti mažiausiai 2 kartus per metus. Išskirtiniais atvejais, kai yra polinkis kauptis apnašoms, pacientas serga lėtinėmis ligomis arba rūko, profesionalią burnos higieną patartina atlikti kas 3 – 4 mėnesius.

„Parko klinikoje“ profesionali burnos higiena atliekama kombinuojant „Gracey“ tipo kiuretes, ultragarsinį skalerį ir Air-flow sistemą. Poliruojant ir lyginant dantis naudojamas specialus aparatas. Jis valo dantis besisukančiomis guminėmis galvutėmis ar šepetėliais ir specialia mažai abrazyviška poliravimo pasta, turinčia fluoro.

Ultragarsiniu skaleriu pašalinami virš dantenų ir po jomis esantys akmenys, kietos apnašos. Tokia profesionali dantų higiena būtina norint palaikyti sveikas dantenas ir periodontą, o esant uždegimams ar periodontitui - sustabdyti ir gydyti.

 


Air-flow idealiai nuvalo minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą nuo dantų paviršiaus, vagelių, įdubimų ir tapdančių. Dantų higienai naudojami specialūs sodos milteliai su stipria vandens ir suspausto oro srove. Labai efektyviai pašalinamas ant dantų susikaupusios dantų apnašos dėl rūkymo, juodos arbatos, kavos ar kitų dažančių maisto produktų vartojimo, dėl to po valymo dantys pašviesėja.
 Gingivitas arba dantenų uždegimas – viena dažniausiai pasitaikančių dantenų ligų, kurią sukelia bakterijos, patekusios į periodonto kišenę, esančią tarp danties ir dantenų. Ten patekusios bakterijos turi puikias sąlygas daugintis ir yra sunkiai pašalinamos kasdieninės burnos higienos metu. Gingivitas dantenas padaro paraudusias, paburkusias ir kraujuojančias. Gingivitas atsiranda dėl dantų apnašų ir akmenų, lėtinių ligų, nėštumo, cheminių medžiagų, dantų karieso, netaisyklingai išdygusių dantų, netikslių protezų ir plombų.
Periodontitas – dantį supančių minkštųjų audinių, periodonto raiščio ir kaulo uždegimas, kurį dažniausiai sukelia dantų apnašos ir akmenys, susidarantys netinkamai valant dantis. Periodontitas atsiranda dėl dantų karieso, kraujotakos sutrikimų, lėtinių ligų , dantų apnašų ir akmenų. Gingivito požymiai, kai dantys tampa paslankūs, kraujuojančios,pūlingos ir atšokusios dantenos kuriose susidaro periodonto kišenės.


Profesionlią dantų higieną atlieka specialiai apmokytas specialistas - burnos higienistas. Užbaigus procedūrą, pacientas supažindinamas su asmens burnos higiena bei parenkamos individualios burnos higienos priemonės: dantų šepetėlis (-iai), tarpdančių šepetėlis, dantų pasta, burnos skalavimo skystis, higieninis siūlas.
 

Implantai:
Dirbam su:
Medlizingas
 Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Klaipėda

Kauno g. 9A-85, LT-91156
Tel.: +370 606 13853
info@parkoklinika.lt
2016 © “Parko Klinika” - Odontologijos klinika Klaipėdoje | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas