Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Darbo laikas
Darbo laikas
09.00-19.00
Turite klausimų?
Mobilus telefonas
+370 606 13853

Endodontija

Atsiradus simptomams, kaip stiprus skausmas, ypač sustiprėjantis kramtymo metu arba sukandant dantis, sudirginus šaltu ar karštu dirgikliu išliekantis danties skausmas, patinusios dantenos. Susirūpinti reiktų, jei pastebėsite patamsėjusį ar pakeitusį savo spalvą dantį, paraudusias ar patinusias dantenas ties pažeistu dantimi, danties maudimą naktiniu paros metu. Retais atvejais esant rimtiems endodontiniams susirgimams simptomai būna vos pastebimi.

Pagrindinės endodontinių ligų priežastys. Pagrindinė endodontinių ligų priežastis yra infekcija, kuri patenka į danties kanaluose esančią pulpą ir sukelia jos uždegimą. Pulpos uždegimą gali sukelti nekokybiška atliktos danties vainiko restauracija ar patekusi infekcija dėl šaknies skilimų ar lūžių, kai į danties pulpą patenka mikroorganizmai. Retai uždegimas atsiranda, dėl mechaninių ar cheminių dirgiklių, susijusių su gydytu danties ėduonimi bei uždėtu užpildu (plomba) ir dantenų ligų(parodontozės).

Tam, kad būtų pašalintas skausmas ir užkirstas kelias bakterijų bei toksinų plitimui pro kanalus kaulo link, reikalingas endodontinis gydymas.

Endodontinis gydymas Procedūros metu pašalinama pulpa (danties nervas), o kruopščiai išvalyti ir sterilizuoti dantų šaknų kanalai užpildomi gutaperčia. Ji yra netoksiška ir nealergizuojanti, ypatingai sandariai užpildo šaknų kanalus. Hermetiškai užplombuotas dantis apsaugomas nuo infekcijos pasikartojimo. Tuomet atstatomas danties vainikas. Dažniausiai gydymo metu atsiradusią ertmę pakanka užplombuoti, tačiau kai danties pažeidimas yra labai didelis, atliekamas danties protezavimas vainikėliu.

Endodontinis pergydymas. Kuomet danties šaknų kanalų gydymas buvo atliktas nekokybiškai, infekcija gali likti kanalų sistemoje ir netgi plisti už šaknies ribų. Net ‘negyvas’ dantis neretai lemia stiprų danties skausmą arba atsiranda diskomfortas kramtant. Lėtinio uždegimo židiniai dažnai būna besimptominiai ir aptinkami atsitiktinai, atliekant dantų rentgenogramas. Lėtinis uždegimas ir skundų nebuvimas nereiškia, kad danties nereikia pergydyti: visi infekcijos židiniai organizme kelia rimtų pavojų žmogaus sveikatai. Procedūros metu naudojami agresyvesni dezinfekciniai kanalų praplovimo tirpalai. Gydymo trukmė priklauso nuo to, kokią medžiagą reikia pašalinti iš kanalų sistemos. Tai ypatingai kruopštus darbas, nes tik idealiai išvalius, tinkamai suformavus ir kokybiškai užpildžius visus šaknų kanalus, galima tikėtis pergydymo sėkmės.

Pagrindinės endodontinio pergydymo priežastys. Kai ankstesnis gydymas buvo atliktas nekokybiškai ar dantyje buvo padaryta komplikacijų (lūžo instrumentas, buvo perforuota danties šaknies sienelė, nebuvo rasti visi kanalai). Kuomet dantis būna apimtas tokios agresyvios infekcijos, kad tuo metu naudoti medikamentai ją tik prislopino, bet visiškai nepašalino. Dėl nehermetiško danties vainiko užpildo, pakartotino mikroorganizmų patekimo iš burnos.

Koferdamas – tai endodontinio gydymo metu naudojama speciali guma, kuri izoliuoja darbinį lauką. Priklausomai nuo klinikinės situacijos, galima izoliuoti vieną ar kelis dantis. Pagrindinės koferdamo sistemos dalys: guma, žiedai, rėmelis/lankas. Koferdamo guma yra gaminama iš lateksinės gumos. Jei pacientai alergiški lateksui, parenkama belateksinė guma.

Koferdamo sistemo privalumai. Dantis apsaugomas nuo seilių ir bakterijų iš burnos ertmės. Išvengiama naudojamų instrumentų prarijimo. Apsauga burnos gleivinei ir ertmei nuo dezinfekuojančių tirpalų naudojimo valant dantų šaknų kanalus. Užtikrinamas geresnis darbinio lauko matomumas. Palengvinamas ir pagreitinamas gydymo procesas. Visa tai užtikrina ženkliai geresnius gydymo rezultatus.

Implantai:
Dirbam su:
Medlizingas
 Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Klaipėda

Kauno g. 9A-85, LT-91156
Tel.: +370 606 13853
info@parkoklinika.lt
2016 © “Parko Klinika” - Odontologijos klinika Klaipėdoje | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas