Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Darbo laikas
Darbo laikas
09.00-19.00
Turite klausimų?
Mobilus telefonas
+370 606 13853

Terapinis gydymas

Terapinis gydymas (dantų plombavimas) – dažniausiai odontologo kabinete atliekama procedūra. Gydymas būtinas, kai ėduoniui pažeidus danties emalį atsiranda kariozinė ertmė – danties skylė. Dažniausiai naudojamos šviesoje kietėjančio kompozito plombos, kitaip – helio plombos. Mūsų klinikoje naudojamos tik labai kokybiškos surišimo ir plombinės medžiagos. Siekiant atstatyti pažeisto danties funkcijas, bei estetinį vaizdą, taikomas terapinis gydymas (dantų plombavimas). Ėduonies pažeisti dantys dažniausiai plombuojami. Atliekant terapinį gydymą laiku, išsaugomas nuosavas dantis ir atkuriamos jo funkcijos, bei nepriekaištsingas estetinis vaizdas, užkertamas kelias mikroorganizmų patekimui į danties vidines struktūras ir kaulinį audinį.

Terapinio gydymo eiga. Procedūra neskausminga, jos metu pacientui pageidaujant taikoma vietinė nejautra. Plombavimo procedūra užtrunka nuo 20 minučių iki kelių valandų (priklausomai nuo sudėtingumo). Grąžteliu pašalinami karieso pažeisti danties audiniai. Ertmės sienelės apdorojamos specialia rūgštimi, plaunamos, sausinamos. Ant paviršių užtepama speciali sujungimo sistema („bondas“). Paruošus ertmę, plomba dedama plonais sluoksniais ir kiekvieną sluoksnį kietinant specialia intensyvios šviesos lempa, atkuriamas dantis. Danties paviršiui suteikiamas natūralus reljefas, sutvarkomi tarpdančių kontaktai. Baigus plombavimą, atkurtas dantis pritaikomas prie sąkandžio ir poliruojamas.

Šviesoje kietėjantis kompozitas (helio plomba). Kompozitai yra dantų spalvos. Tai plombos, susidedančios didžiąja dalimi iš smulkiausių keramikos, stiklo ir kvarco dalelyčių. Kompozitų yra įvairiausių atspalvių, todėl odontologas, derindamas spalvas sluoksnis po sluoksnio, turi galimybę atkurti natūralią danties spalvą. Kompozitai labai dažnai taikomi matomų burnos zonų dantų plombavimui. Dėl patvarumo ir atsparumo savybių, jie taip pat naudojami ir krūminių dantų plombavimui.

Stiklojonomerinės plombos pasižymi puikiu sukibimu su dentinu. Neturi didelio jautrumo drėgmei. Dantyje, keletą metų gali išskirti fluorą. Fluoro išskyrimas taip pat yra puiki savybė, nes taip mažinama antrinio karieso susidarymo galimybė.

Amalgama (metalinė plomba). Amalgama naudojama odontologijoje jau daugiau kaip 150 metų. Sudėtis: maišoma iš 2 komponentų: 50% skysto gyvsidabrio ir 50% metalų lydinio miltelių (sidabro, vario, alavo, cinko). Nėra patikimų mokslinių įrodymų, patvirtinančių šių plombų žalingumą organizmui. Tačiau yra manančių, jog gyvsidabris, įeinantis į metalinės plombos sudėtį - pats toksiškiausias neradioaktyvus elementas, be to pats lakiausias iš lakiųjų metalų, beskonis, bekvapis. Amalgama neturi cheminio sukibimo su dantimi, ką turi kitos šiuolaikinės plombos (bandymai naudoti cheminį surišiklį - nepatikimi), todėl preparuojant dantį, ertmei reikia suteikti tam tikrą formą geram mechaniniam laikomumui užtikrinti, dėl to silpnėja danties sienelės (dažnai per daug išploninama toje vietoje, kuri neatspariausia lūžiams). Naujų medžiagų atsiradimas odontologijoje leidžia dantį restauruoti ne tik estetiškai, bet ir garantuoti reikiamą tvirtumą.
 

Implantai:
Dirbam su:
Medlizingas
 Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Klaipėda

Kauno g. 9A-85, LT-91156
Tel.: +370 606 13853
info@parkoklinika.lt
2016 © “Parko Klinika” - Odontologijos klinika Klaipėdoje | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas