Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Darbo laikas
Darbo laikas
09.00-19.00
Turite klausimų?
Mobilus telefonas
+370 606 13853

Burnos higiena

Asmeninė burnos higiena, yra neatskiriama šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalis. Kraujuojančios ir skausmingos dantenos, gaivumo stoka, blogas burnos kvapas, tai požymiai, kad asmeninė burnos higiena yra nepilnavertė. Bakterijos dauginasi kietose ir minkštose dantų apnašose. Jos paverčia cukrų ir kitus angliavandenius į rūgštis, kurios ardo dantų struktūrą. Dėl to gali atsirasti gingivitas, kuris vėliau perauga į periodontitą. Norint viso to išvengti, nepakanka tik priežiūros namuose: valyti dantis su šepetėliu, dantų tarpus su siūlu ar tarpdančių šepetėliu – būtina periodinė profesionali burnos higiena.

 

Profesionalios burnos higienos kaina „Parko klinikoje“:

 

Paslauga Kaina
Profesionali burnos higiena 49 €
Asmens burnos higienos mokymas 10 €

 

Dėl konsultacijos susisiekite Tel. nr. +370 606 13853

 

 

Kodėl privalu atlikti burnos higieną?

 

Palyginti su prastos burnos higienos problemos pasekmėmis, procedūros kaina yra nedidelė. Neskausminga ir greitai atliekama procedūra padės apsisaugoti nuo įvairių dantenų ligų, dantų audinio pažeidimų ir net tokių rimtų pasekmių, kaip dantų netekimas. Visa tai ne tik rimtos, bet ir brangiai kainuojančios problemos. Negaiškite laiko ir skirkite dėmesio savo šypsenai – juk nereikia toli vykti, nes burnos higiena Klaipėdoje yra kokybiškai atliekama „Parko klinikoje“.

 

Kas atliks procedūrą?

 

 

Profesionalią dantų higieną atlieka specialiai apmokyta specialistė – burnos higienistė Rūta Lubytė. Po procedūros pacientas supažindinamas su geros asmens burnos higienos taisyklėmis, pacientui parenkamos individualios burnos higienos priemonės: dantų šepetėlis (-iai), tarpdančių šepetėlis, dantų pasta, burnos skalavimo skystis, higieninis siūlas. Profesionalūs patarimai padės geriau pasirūpinti savo dantimis ir namuose, savarankiškai.

 

 

 

Profesionali burnos higiena yra puikus būdas ne tik pašalinti apnašas ir apsisaugoti nuo galimų prastos higienos padarinių, bet ir atlikti pirminę apžiūrą. Be to, po šios procedūros dantys tampa natūraliai baltesni, dingsta nemalonus kvapas. Pacientai džiaugiasi ir dailesne šypsena – greitos ir neskausmingos procedūros metu pašalinamos pigmentinės apnašos, dantys poliruojami, fluoruojami, todėl iš karto atrodo geriau.

 

Kada atlikti burnos higieną?

 

Siekiant geriausio rezultato, burnos higiena yra rekomenduojama prieš bet kokią dantų gydymo ar balinimo procedūrą. Pirmiausia, būtina pašalinti apnašą ir akmenis. Kiekvienam pacientui, nepriklausomai nuo jo burnos ertmės būklės, pas burnos higienistą rekomenduojama apsilankyti mažiausiai 2 kartus per metus. Išskirtiniais atvejais, kai yra polinkis kauptis apnašoms, pacientas serga lėtinėmis ligomis arba rūko, profesionalią burnos higieną patartina atlikti kas 3-4 mėnesius. Burnos higienos procedūra padės pasiekti geresnių rezultatų balinant dantis, o efektas išliks ilgiau. Procedūros metu yra pašalinamos apnašos, dantų paviršiui atliekamas specialus poliravimas, todėl apnašos mažiau kaupiasi, neišlieka ant dantų paviršiaus. Visa tai leidžia dantims atgauti natūralų atspalvį ir nors burnos higiena nėra tiesiogiai susijusi su dantų balinimu, pašalinus apnašą, bendras vaizdas pagerėja.

 

Taip pat verta atlikti burnos higienos procedūrą, jei atsiranda nemalonus burnos kvapas. Jį lemia besikaupiančios apnašos, kurios dažnai užsilieka tarpdančiuose ir yra sunkiai išvalomos dėl dantų akmenų. Kiekvieną dieną vartojame įvairius dažančius produktus (kavą, arbatą, vyną ir kt.), kurių žymės ilgainiui lieka ant dantų paviršiaus. Jei pastebėjote atspalvio pakitimus dantų paviršiuje, skubėkite atlikti burnos higienos. Prisiminkite, vizitas į higienisto kabinetą – sveikos ir dailios šypsenos garantija!

 

Kaip atliekama burnos higienos procedūra?

 

Procedūrai yra taikoma keletas technologijų, kurių kiekviena turi savų privalumų. Atsižvelgdami į pacientų poreikius ir siekdami geriausio rezultato, deriname keletą motodų. „Parko klinikoje“ profesionali burnos higiena atliekama kombinuojant „Gracey“ tipo kiuretes, ultragarsinį skalerį ir „Air-flow“ sistemą. Poliruojant ir lyginant dantis naudojamas specialus aparatas. Jis valo dantis besisukančiomis guminėmis galvutėmis ar šepetėliais ir specialia mažai abrazyvia poliravimo pasta, turinčia fluoro.

 

Procedūrai yra taikoma keletas technologijų, kurių kiekviena turi savų privalumų. Atsižvelgdami į pacientų poreikius ir siekdami geriausio rezultato, deriname keletą motodų. „Parko klinikoje“ profesionali burnos higiena atliekama kombinuojant „Gracey“ tipo kiuretes, ultragarsinį skalerį ir „Air-flow“ sistemą. Poliruojant ir lyginant dantis naudojamas specialus aparatas. Jis valo dantis besisukančiomis guminėmis galvutėmis ar šepetėliais ir specialia mažai abrazyvia poliravimo pasta, turinčia fluoro.

 

 

 

Ultragarsiniu skaleriu pašalinami virš dantenų ir po jomis esantys akmenys, kietos apnašos. Tokia profesionali dantų higiena būtina norint palaikyti sveikas dantenas ir periodontą, o esant uždegimams ar periodontitui – sustabdyti plitimą ir efektyviai gydyti.

 

„Air-flow“ idealiai nuvalo minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą nuo dantų paviršiaus, vagelių, įdubimų ir tarpdančių. Dantų higienai naudojami specialūs sodos milteliai su stipria vandens ir suspausto oro srove. Labai efektyviai pašalinamos dėl rūkymo, juodosios arbatos, kavos ar kitų dažančių maisto produktų vartojimo ant dantų susikaupusios dantų apnašos, dėl to po valymo dantys pašviesėja.
Procedūros metu yra pašalinami dantų akmenys, kurie ilgainiui formuojasi kaip apnašos ir danties audinio paviršiuje sudaro netolygius darinius. Jie tampa pagrindu kauptis apnašoms, o namų sąlygomis tokias vietas sudėtinga išvalyti, problema bėgant laikui tik didėja. Čia kaupiasi nešvarumai, bakterijos, todėl atsiranda nemalonus burnos kvapas, gali sudirgti, patinti ar kraujuoti dantenos, kartais net juntamas skausmas. Gera dantų priežiūra tampa neįmanoma, todėl apnašas kenkia ir bendrai dantų būklei. Vizito pas burnos higienistą atidėlioti neverta, nes pernelyg delsiant padariniai gali būti negrįžtami.

 

Prastos burnos higienos pasekmės

 

Profesionali burnos higiena papildo, tačiau nepakeičia kasdienės dantų priežiūros, kuria kiekvienas turime pasirūpinti namuose. Svarbu ne tik valyti dantis, bet ir pasirūpinti tarpdančiais bei dantenomis, apsisaugoti nuo apnašų kaupimosi, bakterijų ir infekcijų tikimybės. Po procedūros pasirūpinti dantimis yra lengviau, nes poliruotas jų paviršius tarsi atstumia apnašas. Ilgainiui apnašo sluoksnis vėl ima formuotis, todėl procedūrą būtina pakartoti periodiškai. Be to, tai padeda spręsti ne tik higienos problemas – procedūros metu atliekama prevencinė dantų patikra.


Gingivitas arba dantenų uždegimas – viena dažniausiai pasitaikančių dantenų ligų, kurią sukelia bakterijos, patekusios į periodonto kišenę, esančią tarp danties ir dantenų. Ten patekusios bakterijos turi puikias sąlygas daugintis ir yra sunkiai pašalinamos kasdieninės burnos higienos metu. Gingivitas dantenas padaro paraudusias, paburkusias ir kraujuojančias. Gingivitas atsiranda dėl dantų apnašų ir akmenų, lėtinių ligų, nėštumo, cheminių medžiagų, dantų karieso, netaisyklingai išdygusių dantų, netikslių protezų ir plombų.
Periodontitas – dantį supančių minkštųjų audinių, periodonto raiščio ir kaulo uždegimas, kurį dažniausiai sukelia dantų apnašos ir akmenys, susidarantys netinkamai valant dantis. Periodontitas atsiranda dėl dantų karieso, kraujotakos sutrikimų, lėtinių ligų , dantų apnašų ir akmenų. Gingivito požymiai, kai dantys tampa paslankūs, kraujuojančios, pūlingos ir atšokusios dantenos kuriose susidaro periodonto kišenės.


 

Implantai:
Dirbam su:
Medlizingas
 Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Klaipėda

Kauno g. 9A-85, LT-91156
Tel.: +370 606 13853
info@parkoklinika.lt
2016 © “Parko Klinika” - Odontologijos klinika Klaipėdoje | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas