Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Darbo laikas
Darbo laikas
09.00-19.00
Turite klausimų?
Mobilus telefonas
+370 606 13853

Vaikų odontologija

Darbas su mažaisiais pacientais reikalauja ne tik profesinių žinių, bet ir puikių bendravimo įgūdžių. Su mažyliais dirbančios odontologės Kristina Žakalienė ir Ieva Astrauskienė padeda vaikams įveikti baimes ir gauti reikalingų žinių, geba juos sudominti ir paskatinti tinkamai rūpintis burnos higiena.


Naudojamos specialios priemonės, kurios padeda mažiesiems pacientams jaustis patogiau ir įgyti pasitikėjimą odontologu. Procedūros metu visa informacija pateikiama žaidimo forma, todėl vaikai išvengia streso ir neigiamų emocijų. Pamirškite neigiamas patirtis iš savo vaikystės, kai teko su baime laukti vizito į odontologinį kabinetą – patyrusios specialistės geba užmegzti ryšį su vaikais, tad mažieji pacientai čia keliauja su šypsena.

 

Susisiekti - +370 606 13853 

Gdytojos odontologės Ieva ir Kristina

 

 

Pasirūpinti mažylių dantukais padės „Parko klinikoje“ su mažaisiais pacientais dirbančios odontologės Kristina Žakelienė ir Ieva Astrauskienė. Šios odontologės yra sukaupusios didelę profesinę ir darbo su vaikais patirtį, todėl lengvai užmezga ryšį su mažaisiais pacientais ir pateikia informaciją jiems suprantama kalba.

 

Jau nuo pirmojo apsilankymo vaikų odontologės geba sudominti mažuosius ir padeda jiems ugdyti tinkamus dantukų priežiūros įgūdžius. Tai labai svarbu, nes jau ankstyvoje vaikystėje formuojasi įpročiai, kurie padės visą gyvenimą palaikyti gerą dantų būklę. Patirtis ir šiuolaikiniai sprendimai leidžia puikiai pasirūpinti mažųjų pacientų šypsena ir apsaugoti dantis nuo ėduonies bei kitų pažeidimų.

 

„Parko klinika“ džiaugiasi subūrusi puikią specialistų komandą, kuria pasitiki tiek tėveliai, tiek ir patys mažieji pacientai. Klinikos durys atviros visiems, o tie, kuriems vaikų odontologas Klaipėdoje kelia baimę, būtinai turėtų apsilankyti pas mus ir įveikti tai visiems laikams. Pasirūpinkite mažylių šypsena bei dantukais smagiai ir be jokios baimės!

Vaikų odontologija ir pirmųjų dantukų priežiūra

Išdygus pirmiems vaiko pieniniams dantukams, būtina pradėti juos valyti. Galite valyti drėgna marle, sudrėkinto audinio gabalėliu ar specialiu dantukų šepetėliu ryte ir vakare. Prieš miegą išvalyti kūdikiui dantukus labai svarbu, nes miegant sumažėja seilėtekis ir jie greičiau pažeidžiami ėduonies. Pirmieji krūminiai dantukai (1-1,5 metų) turi vageles, todėl būtina pradėti naudoti vaikišką dantų šepetėlį.

 

Vaikui sulaukus 2 metukų, tėveliai mažylį turėtų supažindinti su odontologiniu kabinetu. Tokio amžiaus vaikai jau turi pirmuosius 20 pieninių dantukų. Ėduonies pažeistus mažylių dantukus galima plombuoti spalvotomis plombomis, kurias labai mėgsta mūsų mažieji pacientai.


Galimos dantų plombų spalvos

Vaikiška dantų pasta parenkama pagal vaiko amžių. Kol mažylis nemoka išsiskalauti burnos nenurydamas skysčio, reikia naudoti befluores vaikiškas pastas. Tik vėliau galima pradėti naudoti dantų pastas su fluoru. Jo kiekis pastoje turėtų būti rekomenduojamas vaikų gydytojo odontologo.

Gydytojai odontologai, dirbantys su vaikais, turi ne tik specifinių žinių, bet ir bendravimo su mažaisiais įgūdžių. Žino, su kokiomis baimėmis odontologo kabinete gali susidurti mažieji, padeda tas baimes įveikti. Pritaikydami įvairias žaidimo formas bei pasitelkdami vaikams patrauklias gydymo priemones, šie gydytojai padės Jūsų mažyliui atsipalaiduoti procedūros metu bei išsaugoti gražius prisiminimus.

 

Psichologiniam paruošimui daugiausia laiko skirsime pirmosios pažinties metu. Pirmojo vizito metu vaikas supažindinamas su aplinka ir atliekamomis procedūromis. Nors vaikų dantukų gydymas ir priežiūra (odontologija) mažai skiriasi nuo suaugusiųjų, svarbiausia tėvelių užduotis – tinkamo specialisto paieška. Labai svarbu, kad odontologas mokėtų bendrauti su vaikais, rastų kelią perteikti jiems informaciją ir padėtų įveikti baimes, kurių dažnai kyla dar prieš pirmąjį apsilankymo odontologijos kabinete.

 

Kaip gydomi mažieji pacientai?


Vaikų odontologai ne tik taiso mažylių dantukus, bet ir atlieka labai svarbią šviečiamąją funkciją. Svarbu formuoti tinkamus įpročius ir padėti suvokti, kodėl svarbu rūpintis savo dantukais. Vaikų odontologai susiduria tiek su pieninių, tiek su nuolatinių dantų priežiūra, todėl naudojamos specialios procedūros. Vaikams skirtos priemonės pasižymi malonesniu skoniu bei aromatu.

Vietinės fluoro želė ir putų aplikacijos – dažnai taikomas bei patogus prevencijos metodas, ypač patogus esant daugybiniam aktyviam ėduoniui, kuomet pažeisti ne tik pavieniai dantys. Želė bei putos turi malonų kvapą bei skonį, o tai labai patogu gydant mažuosius pacientus.

Dantų silantavimas – tai procedūra, kurios metu hermetizuojančia medžiaga padengiamos gilios, siauros dantų vagelės ir duobelės. Tokiu būdu sunkiai išvalomose vietose nesikaupia apnašos, sukeliančios ėduonį. Dažniausiai silantuojami nuolatiniai krūminiai dantys, o kiti nuolatiniai dantys, taip pat ir pieniniai dantys, silantuojami išskirtiniais atvejais.

 


 

 

Implantai:
Dirbam su:
Medlizingas
 Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Klaipėda

Kauno g. 9A-85, LT-91156
Tel.: +370 606 13853
info@parkoklinika.lt
2016 © “Parko Klinika” - Odontologijos klinika Klaipėdoje | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas