Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Darbo laikas
Darbo laikas
09.00-19.00
Turite klausimų?
Mobilus telefonas
+370 606 13853

Endodontija

Susidūrėte su tokiais simptomais, kaip stiprus skausmas, ypač sustiprėjantis kramtymo metu arba sukandant dantis ir išliekantis sudirginus šaltu ar karštu dirgikliu, patinusios dantenos? Verta susirūpinti, o dar daugiau dėmesio reikėtų skirti, jei pastebite patamsėjusį ar pakeitusį savo atspalvį dantį, paraudusias ar patinusias dantenas ties pažeistu dantimi, jaučiate danties maudimą naktiniu paros metu. Esant rimtiems endodontiniams susirgimams, simptomai vos pastebimi būna tik gana retais atvejais. Dėl šios priežasties pastebėjus nors vieną verta skubėti pasikonsultuoti su odontologu.

 

Endodontinės ligos savo pasekmėmis yra labai rimtos, o jų padariniai gali būti negrįžtami. Jei vykstant pulpos uždegimui netaikomas gydymas, infekcija gali plėsti iki kaulinio audinio, formuojasi periodontitas, prasideda kaulo tirpimas. Tai rimtos komplikacijos, kurių gydymas yra skausmingas ir brangus, o padariniai dažnai susiję su dantų netekimu. Nedelskite ir laiku pasirūpinkite savo šypsena bei reguliariai lankykitės odontologo kabinete.

 

Susisiekti konsultacijai - +370 606 13853

 

Endodontinių ligų priežastys

 

Endodontija

 

Endodontinės problemos gali prasidėti įvairiai, skirtinga ir jų raida. Vis dėlto viena pagrindinių endodontinių ligų priežasčių yra infekcija, kuri patenka į danties kanaluose esančią pulpą ir sukelia jos uždegimą. Pulpos uždegimas – pulpitas – gali kilti dėl nekokybiškai atliktos danties vainiko restauracijos ar šaknies skilimų bei lūžių nulemtos infekcijos, kai į danties pulpą patenka mikroorganizmų. Retai uždegimas atsiranda, dėl mechaninių ar cheminių dirgiklių, susijusių su gydytu danties ėduonimi bei uždėtu užpildu (plomba) ir dantenų ligų (parodontozės).

 

Pulpito simptomas – didelis skausmas, kuris nurodo esant pažeidimą. Siekiant pašalinti skausmą ir užkirsti kelią bakterijų bei toksinų plitimui pro kanalus kaulo link, reikalingas endodontinis gydymas. Atkreiptinas dėmesys, kad nesprendžiant problemos, skausmas tik didėja, tad vos pajutus pirmuosius simptomus, verta užsirašyti konsultacijai pas odontologą.

 

Pulpito gydymas

 

 

Įprastai endodontiniam gydymui prireikia vieno ar kelių vizitų. Jų metu gydytojas odontologas įvertina situaciją, padaro rentgeno nuotrauką ir parenka gydymą. Siekiant palengvinti pacientų būseną, procedūros metu yra naudojami nuskausminamieji.

 

Procedūros metu pašalinama pulpa (danties nervas), o kruopščiai išvalyti ir sterilizuoti dantų šaknų kanalai užpildomi gutaperčia. Ji yra netoksiška ir nealergizuojanti, ypatingai sandariai užpildo šaknų kanalus. Hermetiškai užplombuotas dantis apsaugomas nuo infekcijos pasikartojimo. Tuomet atstatomas danties vainikas. Dažniausiai gydymo metu atsiradusią ertmę pakanka užplombuoti, tačiau jei danties pažeidimas yra labai didelis, atliekamas danties protezavimas vainikėliu. Atlikus procedūrą iki gali dantis nereikalauja ypatingos priežiūros, pacientui išnyksta visi pulpito simptomai.

 

Koferdamas – tai endodontinio gydymo metu naudojama speciali guma, kuri izoliuoja darbinį lauką. Priklausomai nuo klinikinės situacijos, galima izoliuoti vieną ar kelis dantis. Pagrindinės koferdamo sistemos dalys: guma, žiedai, rėmelis / lankas. Koferdamo guma yra gaminama iš lateksinės gumos. Jei pacientai alergiški lateksui, parenkama belateksinė guma.

 

Koferdamo sistemos privalumai – tai danties apsauga nuo seilių ir bakterijų iš burnos ertmės. Išvengiama naudojamų instrumentų prarijimo. Apsauga burnos gleivinei ir ertmei nuo dezinfekuojančių tirpalų naudojimo valant dantų šaknų kanalus. Užtikrinamas geresnis darbinio lauko matomumas. Palengvinamas ir pagreitinamas gydymo procesas. Visa tai užtikrina ženkliai geresnius gydymo rezultatus.

 

Endodontinis pergydymas

 

 

Kuomet danties šaknų kanalų gydymas buvo atliktas nekokybiškai, infekcija gali likti kanalų sistemoje ir netgi plisti už šaknies ribų. Net „negyvas“ dantis neretai lemia stiprų danties skausmą arba pacientas susiduria su diskomfortu kramtant. Lėtinio uždegimo židiniai dažnai būna besimptomiai, todėl jie aptinkami atsitiktinai, atliekant dantų rentgenogramas. Lėtinis uždegimas ir skundų nebuvimas nereiškia, kad danties nereikia pergydyti: visi infekcijos židiniai organizme kelia rimtų pavojų žmogaus sveikatai. Procedūros metu naudojami agresyvesni dezinfekciniai kanalų praplovimo tirpalai. Gydymo trukmė priklauso nuo to, kokią medžiagą reikia pašalinti iš kanalų sistemos. Tai ypatingai kruopštus darbas, nes tik idealiai išvalius, tinkamai suformavus ir kokybiškai užpildžius visus šaknų kanalus, galima tikėtis sėkmingo  pakartotinio gydymo.

 

Pagrindinės endodontinio pergydymo priežastys

 

Kai ankstesnis gydymas buvo atliktas nekokybiškai ar dantyje buvo padaryta komplikacijų (lūžo instrumentas, buvo perforuota danties šaknies sienelė, nebuvo rasti visi kanalai). Kuomet dantis būna apimtas tokios agresyvios infekcijos, kad tuo metu naudoti medikamentai ją tik prislopino, bet visiškai nepašalino. Dėl nehermetiško danties vainiko užpildo, pakartotino mikroorganizmų patekimo iš burnos.

 

Siekiant užkirsti kelią pakartotinei infekcijai yra būtina laikytis odontologo nurodymų ir kruopščiai rūpintis dantų higiena tiek prieš procedūrą ar jos metu, tiek ir visą kitą laiką. Periodontito gydymas yra puiki prevencija siekiant išvengti pakartotinio pulpito. Periodontitas – tai dantenų ir kaulinio audinio pažeidimas, kuris kyla dėl besikaupiančių apnašų ir nešvarumų, bakterijų, kurios vėliau tampa pulpito priežastimi.

 

Tiek gydant periodontitą, tiek endodontinių ligų rizikos mažinimui labai svarbi yra gera burnos higiena. Ja būtina rūpintis kasdien ir periodiškai atlikti profesionalią burnos higieną. Procedūros metu yra pašalinamas apnašas ir dantų akmenys, kurie lemia maisto likučių ir bakterijų sankaupas dantų paviršiuje. Taip užkertamas kelias uždegimams, infekcijoms ir periodontitui bei pakartotiniams endodontiniams susirgimams. Be to, profesionali burnos higiena pagerina galimybes tinkamai išvalyti dantis ir namų sąlygomis, tad tai geriausia prevencija siekiant išsaugoti sveiką ir gražią šypseną.

 

Susisiekti konsultacijai - +370 606 13853

 

Implantai:
Dirbam su:
Medlizingas
 Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Klaipėda

Kauno g. 9A-85, LT-91156
Tel.: +370 606 13853
info@parkoklinika.lt
2016 © “Parko Klinika” - Odontologijos klinika Klaipėdoje | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas