Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Darbo laikas
Darbo laikas
09.00-19.00
Turite klausimų?
Mobilus telefonas
+370 606 13853

Dantų protezavimas

Odontologijoje itin daug dėmesio skiriama protezų estetikai gerinti, tačiau negalima pamiršti ir kramtymo funkcijos. Patogumas ir funkcionalumas visada yra svarbiausios savybės, o visi protezavimo metodai pasižymi gera estetine išvaizda. Mūsų klinikos odontologai kiekvieno paciento situaciją vertina individualiai, parenkamas tinkamiausias gydymo būdas.

 

Odontologijoje itin daug dėmesio skiriama protezų estetikai gerinti, tačiau negalima pamiršti ir kramtymo funkcijos. Patogumas ir funkcionalumas visada yra svarbiausios savybės, o visi protezavimo metodai pasižymi gera estetine išvaizda. Mūsų klinikos odontologai kiekvieno paciento situaciją vertina individualiai, parenkamas tinkamiausias gydymo būdas.

 

Susisiekti - +370 606 13853

 

Dantų protezavimo kaina

 

Metalo keramikos vainikėlis 230 €
Cirkonio keramikos vainikėlis 330 €  
Bemetalės keramikos laminatė 300 €
Keramikinis užklotas 300 €
Kultinis įklotas nuo 70 €
Laikinas plastmasinis vainikėlis 30 €
Laikinas frezuotas vainikėlis 60 €

 

Procedūros kaina priklauso nuo daugybės veiksnių, todėl odontologas pirmiausiai įvertina paciento būklę, atlieka reikalingus tyrimus ir numato gydymo planą. Svarbu ir koks protezavimo metodas bus pasirinktas – apie galimas alternatyvas pacientus informuos ir patars gydytojas. Modernūs protezavimo būdai pasižymi didesniu patogumu ir natūralia išvaizda, tačiau kainuoja brangiau. Be to, būtina prisiminti, kad nėra vieno universalaus metodo, tinkamo visiems pacientams, tad visada būtina atsižvelgti į situaciją.

 

Susisiekti - +370 606 13853

 

Dantų protezai

 

Atkuriant prarastus dantis yra naudojami fiksuoti ir išimami dantų protezai. Fiksuoti protezai visada yra patogesnis pasirinkimas, kuris tinka daugeliui pacientų. Tai dantų atkūrimo metodas, kuris leidžia visiškai pamiršti apie dantų praradimą. Be to, taip atkuriama ir puiki estetinė dantų išvaizda. Fiksuojami protezai pasižymi puikiu stabilumu, nereikalauja ypatingos priežiūros, nešiodamas juos pacientas jaučiasi lyg vėl turėdamas savo dantis.

 

Išimami protezai nėra tokie modernūs, tačiau kai kuriais atvejais jie yra vienintelė galima alternatyva dantų atkūrimui – pavyzdžiui, kai paciento dantų audinių visiškai nėra likę. Išimami protezai yra fomuojami tiek visam dantų lankui atkurti, tiek kaip daliniai – plokštelės ar lanko principu. Nors yra pigesnis pasirinkimas, išimami protezai nėra tokie patogūs, todėl daugelis pacientų prioritetą teikia moderniems fiksuojamiems protezams.

 

Žemiau pateikiame daugiau informacijos apie skirtingus dantų atstatymo metodus.

Plastikinis protezas įprastai naudojamas tik kaip laikinas vainikėlis ant dantų implantų, jų prigijimo laikotarpiu.


Metalo keramika.
Vainikėlio karkasas pagamintas iš metalo lydinio ir padengtas keramikos (porceliano) sluoksniu. Tai itin tvirtas ir patikimas protezas, pritaikytas įvairaus maisto kramtymui. Protezas, pagamintas iš metalo keramikos, atrodo gražiai, tačiau nepakankamai natūraliai.

Bemetalė keramika. Vainikėlis dažniausiai gaminamas presuojant specialius keramikos (E-max) blokelius laboratorijoje. Tai labai estetiškas vainikėlis, atrodo natūraliai. Jis neturi savyje jokio metalo. Tinka restauruoti pavienius dantis. Bemetalės keramikos protezas, padengtas cirkoniu, gali būti tvirtinamas bet kurioje burnos ertmės srityje. Šis protezas ne tik kad atrodo ypatingai natūraliai bei gražiai, bet ir be kita ko yra labai tvirtas. Bemetalės keramikos protezus žmogaus organizmas itin toleruoja, todėl komplikacijų tikimybė yra itin maža, o ilgaamžiškumas garantuotas.

Pilni išimami dantų protezai. Pacientams, kuriems negalima taikyti dantų protezavimo neišimamais ar fiksuotais dantų protezais skiriama pilni išimami protezai. Pilni protezai pakeičia viršutinio ar apatinio žandikaulių visus prarastus dantis . Pilnai iššimami dantų protezai gaminami iš specialios plastmasės. Plokštelė laikosi prisisiurbdama prie gleivinės. Tačiau protezo fiksacija ant bedantės žandikaulio dalies yra prasta.

 Iš dalies išimami dantų protezai. Kai nėra pavienių dantų arba kelių dantų iš eilės, ir kai nera galimybės defekto pašalinti tiltinėmis konstrukcijomis, tuomet naudojami iš dalies išimami dantų protezai. Jie tvirtinami įvairiomis apkabėlėmis, pagamintomis iš vielos, prie esančių atraminių dantų.

 

 

 Lanko atraminis-yra daug tvirtesnis. Jo apkabės ir pagrindas yra išliejami iš metalo. Apkabėlės iš vielos ir iš metalo turi estetinių trūkumų- matosi besišypsant. Apkabėles rekomenduotume pakeisti į specialius užraktus kurie pašalina estetinius trūkumus.

 

 

 
Vieno danties atstatymas implantų pagalba
 

Implantas gali būti naudojamas atstatyti beveik bet kuráį trūkstamą dantį, jei toje vietoje yra tam tinkamas kaulas. Jei ne, šiuolaikinėmis procedūromis paprastai galima pakankamai regeneruoti kaulą, kad bûtų galima saugiai įvesti implantą.

Implantai įvedami į kaulą giliau dantenų audinių. Gijimo metu ant implanto laikinai gali būti uždedama atrama. Siekiant užpildyti esantį tarpą, gali būti pasiūlyta laikina kosmetinė karūnėlė.

Žaizdai sugijus, prie implanto pritvirtinama atrama. Ji laikys įprastą pagamintą karūnėlę, kurią dantų laboratorija išlies ir priderins prie jūsų turimų dantų.

Paskutinis žingsnis – įprastos karūnėlės fiksavimas ant implanto atramos cementu. Dantis atstatomas, neliečiant sveiko, šalia esančio danties, ir taip išvengiama kaulo sunykimo.


Kelių dantų atstatymas implantų pagalba
 

Implantai taip pat gali būti naudojami keletui dantų atstatyti, išvengiant poreikio šlifuoti sveikus gretimus dantis, kurie būtų reikalingi kaip atramos, ydant karūnėlėmis su tiltu.

Implantai įvedami į kaulą giliau dantenų audinių. Panašiai, kaip ir vieno danties atstatymo atveju, gijimo metu ant implantų gali būti uždedamos laikinos atramos.

Žaizdai sugijus, prie implantų pritvirtinamos atramos. Jos laikys įprastą tiltą, kurį laboratorijoje išlies ir priderins prie jūsų turimų dantų.

Įprastas tiltas fiksuojamas ant implanto atramų cementu. Dantys atstatomi, neliečiant sveikų, šalia esančių dantų, ir taip išvengiama kaulo sunykimo.


Ant implantų besilaikantys nuimami protezai

 

Jei Jūs neturite visų apatinių dantų, apatinės plokštelės atramai gali būti naudojami penki implantai. Jei jūs neturite visų viršutinių dantų, viršutinės plokštelės atramai gali būti naudojami šeši ar daugiau implantų.

Implantai yra įvedami kiek giliau dantenų audinių ir paliekami tam tikrą laiką, kad įaugtų į kaulą. Gijimo metu ant implantų gali būti uždedamos laikinos atramos. Jūsų turima plokštelė gali būti modifikuojama taip, kad gijimo metu ji galėtų būti naudojama, netrukdant implantams.

Jums bus pritaikyta įprasta sija, prisijungianti prie implantų, ant kurios laikysis nauja plokštelė. Šiuo laikotarpiu jūsų naudojama plokštelė gali būti modifikuojama, kad ją galėtumėte naudoti.

Naujoje plokštelėje yra tvirtinimo sistema, kuria ji prisegama ar užkabinama reikiamoje vietoje. Jūsų nauji dantys, tvirtai atsirėmę į žandikaulį, jį stimuliuos ir stabdys kaulo nykimą. Jūs galėsite lengvai išsiimti plokštelę ir ją išvalyti.

 

Ant implantų besilaikantys fiksuoti protezai

 

Jei jūs neturite visų viršutinių ar apatiniø dantų, tiesiogiai prie implantų gali būti tvirtinamas nuolatinis tiltas. Implantų skaičius kiekvienu atveju nustatomas pagal specifinius poreikius.

Implantai įvedami kiek giliau dantenų audinių ir paliekami tam tikrą laiką, kad įaugtų į kaulą. Gijimo metu ant implantų gali būti uždedamos laikinos atramos. Jūsų turima plokštelė gali būti modifikuojama taip, kad gijimo metu ji galëtų būti naudojama, netrukdant implantams.

Jums bus pritaikytas įprastas tiltas, kuris įsukamas tiesiai į implantus. Varžtų skylės po įsukimo uždengiamos.

Jūsų nauji dantys, tvirtai atsirėmė į žandikaulį, jį stimuliuos ir stabdys kaulo nykimą. Jūsų odontologas galės, esant reikalui, išimti protezus, juos išvalyti ir prižiūrėti.


Implantais stabilizuojama plokštelė

 

Jei jūs neturite visų apatinių dantų, apatinei plokštelei stabilizuoti gali būti naudojami nuo dviejų iki keturių implantų.

Implantai įvedami kiek giliau dantenų audinių ir paliekami tam tikrą laiką, kad įaugtų į kaulą. Gijimo metu ant implantų gali būti uždedamos laikinos atramos. Jūsų turima plokštelė gali būti modifikuojama taip, kad gijimo metu ji galėtų būti naudojama, netrukdant implantams.

Žaizdai sugijus, prie implantų pritvirtinamos atramos su apvaliu viršumi. Jūsų sena dantų plokštelė gali būti modifikuojama, prie jos pritvirtinant tvirtinimo detales, kurios užsimauna ant apvalių viršutinių dalių, arba pagaminama nauja plokštelė su tvirtinimo elementais.

Plokštelė įspaudžiama į vietą, kurioje ją palaiko implantai ir paremia minkštieji audiniai. Jūs paprasčiausiai kiekvieną vakarą išsiimate plokštelę ir ją išvalote.

 

Implantai:
Dirbam su:
Medlizingas
 Parko klinika - odontologijos klinika Klaipėdoje
Klaipėda

Kauno g. 9A-85, LT-91156
Tel.: +370 606 13853
info@parkoklinika.lt
2016 © “Parko Klinika” - Odontologijos klinika Klaipėdoje | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas